left arrowBack to All face care Products

Shop products for

Night Care & Dry Skin Care

product-image

Pure Lotus Marula Mukhalaya Face Oil

Delicate Night Repair

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (186)

15% off

30ml

₹442

₹522

₹14.73/ml

15% off

15 ml

₹311

₹367

₹20.73/ml
product-image

Active Olive Vit-E Night Gel Moisturiser

Night Restore & Aging Protection

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (345)

15% off

50g x Pack of 1

₹399

₹471

₹7.98/g

18% off

50g x Pack of 2

₹774

₹942

₹7.74/g
product-image

Fresh Olive Vit-E Night Gel Face Pack

Night Restore & Aging Protection

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (165)

18% off

80g x Pack of 2

₹456

₹555

₹2.85/g

15% off

80g x Pack of 1

₹235

₹277

₹2.94/g
product-image

Pure Distilled Gulab Jal

For Toning & pH Balance

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (426)

19% off

100ml x Pack of 3

₹624

₹774

₹2.08/ml

15% off

100ml x Pack of 1

₹219

₹258

₹2.19/ml
product-image

Classical Kumkumadi Mukhalaya Face Oil

Youthful Inner Radiance

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.8 (330)

15% off

10ml

₹1569

₹1851

₹156.90/ml

15% off

15ml

₹2325

₹2743

₹155.00/ml
product-image

Berry Vanilla Elastin Hand Malai

For Soft, Supple, Baby Touch

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (118)

18% off

30ml x Pack of 2

₹386

₹470

₹6.43/ml

15% off

30ml x Pack of 1

₹199

₹235

₹6.63/ml
product-image

Beetroot Squalane Vit-E Lip Butter

with Fresh Beetroot, Squalane, Desi Ghee & Raw Honey

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.6 (929)

18% off

10g x Pack of 2

₹543

₹661

₹27.15/g

15% off

10g x Pack of 1

₹280

₹330

₹35.00/g
product-image

48HR Malai Moisturiser - Deep Night Restore

Cocoa Mogra Vit E,K Regen

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.8 (396)

15% off

50g

₹456

₹534

₹9.12/g

11% off

30g

₹355

₹401

₹11.83/g
product-image

Moringa Vit-C Cream Tikta Face Wash

Brightening & Barrier Protect for All Skin Types

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.6 (233)

15% off

100g x Pack of 1

₹269

₹317

₹2.69/g

18% off

100g x Pack of 2

₹522

₹634

₹2.61/g
product-image

Multi-Nut Shea Omega-3 Fresh Malai Lotion

For Dry Skin & Body Acne | 48 HR Moisture

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.8 (305)

15% off

250ml x Pack of 1

₹375

₹443

₹1.50/ml

18% off

250ml x Pack of 2

₹728

₹886

₹1.46/ml
product-image

Pure Walnut Anaar Mukhalaya Face Oil

Dry Skin Deep Nourishment

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.8 (180)

15% off

30ml

₹429

₹506

₹14.30/ml

15% off

15 ml

₹305

₹360

₹20.33/ml
product-image

Active Beetroot Tomato Vit-A Gel Moisturiser

Dry Skin Care & Supple Youth Defence

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (171)

15% off

50g x Pack of 1

₹389

₹459

₹7.78/g

18% off

50g x Pack of 2

₹755

₹918

₹7.55/g
product-image

Fresh Banana Mulethi Lepa Face Pack

Dry Skin Softening & Nourishment

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.8 (140)

18% off

40g x Pack of 2

₹429

₹522

₹5.36/g

15% off

40g x Pack of 1

₹221

₹261

₹5.53/g
product-image

Fresh Beetroot Tomato Vit-A Gel Face Pack

Dry Skin Care & Supple Youth Defence

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (164)

18% off

80g x Pack of 2

₹437

₹531

₹2.73/g

15% off

80g x Pack of 1

₹225

₹266

₹2.81/g
product-image

Bitter Milk B5 Ceramide Tikta Face Wash

Barrier Protect for Normal, Dry, Sensitive Skin

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (122)

15% off

100g x Pack of 1

₹269

₹317

₹2.69/g

18% off

100g x Pack of 2

₹522

₹634

₹2.61/g
product-image

Honey Sunflower Exfoliating Mura

For Dry & Sensitive Skin

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.8 (109)

19% off

25g x Pack of 3

₹271

₹336

₹3.61/g

18% off

25g x Pack of 2

₹184

₹224

₹3.68/g
product-image

Pure Cold Pressed Jojoba Oil

100% Natural & Mineral Free

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (78)

15% off

30ml

₹279

₹329

₹9.30/ml

15% off

50ml

₹450

₹531

₹9.00/ml