FLAT 50% OFF

on all orders above Rs.1499

Use Code

FESTIVE50

COPIED!

FLAT 45% OFF

on all orders above Rs.1199

Use Code

FESTIVE45

COPIED!

FLAT40% OFF

on all orders above Rs.799

Use Code

FESTIVE40

COPIED!

left arrowBack to All face care Products

Shop products for

Sun Protection & Pigmentation Control & Dry Skin Care

product-image

Pure Turmeric Rosehip Mukhalaya Face Oil

Tan, Pigmentation & Blemish Control

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.8 (946)

15% off

30ml

₹475

₹561

₹15.83/ml

15% off

15 ml

₹321

₹379

₹21.40/ml
product-image

48HR Malai Moisturiser - Pigmentation Control

Turmeric Nutmeg Melanoactives

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (455)

15% off

50g

₹456

₹534

₹9.12/g

11% off

30g

₹355

₹401

₹11.83/g
product-image

Pure Aloe Vera Gel

For Healthy Skin & Hair

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (852)

17% off

80g x Pack of 2

₹398

₹482

₹2.49/g

15% off

80g x Pack of 1

₹204

₹241

₹2.55/g
product-image

Cinnamon Nashpati Radiance Exfoliating Mura

Tan, Pigmentation & Blemish Control

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.8 (279)

19% off

25g x Pack of 3

₹271

₹336

₹3.61/g

18% off

25g x Pack of 2

₹184

₹224

₹3.68/g
product-image

Pure Distilled Gulab Jal

For Toning & pH Balance

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (426)

19% off

100ml x Pack of 3

₹624

₹774

₹2.08/ml

15% off

100ml x Pack of 1

₹219

₹258

₹2.19/ml
product-image

Fresh Chandan Nagakesar Radiance Lepa Face Pack

Prime Radiance & Inner Glow

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (440)

18% off

40g x Pack of 2

₹469

₹572

₹5.86/g

15% off

40g x Pack of 1

₹242

₹286

₹6.05/g
product-image

Moringa Vit-C Cream Tikta Face Wash

Brightening & Barrier Protect for All Skin Types

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.6 (233)

15% off

100g x Pack of 1

₹269

₹317

₹2.69/g

18% off

100g x Pack of 2

₹522

₹634

₹2.61/g
product-image

Brightening Ubtan Tikta Face Wash

Brightening & Detan with Real Dals & Besan

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (528)

15% off

100g x Pack of 1

₹269

₹317

₹2.69/g

18% off

100g x Pack of 2

₹522

₹634

₹2.61/g
product-image

Fresh Orange Kalonji Brightening Lepa Face Pack

Pigmentation, Spots & Blemish Control

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (283)

18% off

40g x Pack of 2

₹429

₹522

₹5.36/g

15% off

40g x Pack of 1

₹221

₹261

₹5.53/g
product-image

Active Orange Kiwi Vit-C Gel Moisturiser

Brightening & Collagen Boost

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (632)

15% off

50g x Pack of 1

₹399

₹471

₹7.98/g

18% off

50g x Pack of 2

₹774

₹942

₹7.74/g
product-image

Pure Walnut Anaar Mukhalaya Face Oil

Dry Skin Deep Nourishment

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.8 (180)

15% off

30ml

₹429

₹506

₹14.30/ml

15% off

15 ml

₹305

₹360

₹20.33/ml
product-image

Active Beetroot Tomato Vit-A Gel Moisturiser

Dry Skin Care & Supple Youth Defence

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (171)

15% off

50g x Pack of 1

₹389

₹459

₹7.78/g

18% off

50g x Pack of 2

₹755

₹918

₹7.55/g
product-image

Fresh Banana Mulethi Lepa Face Pack

Dry Skin Softening & Nourishment

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.8 (140)

18% off

40g x Pack of 2

₹429

₹522

₹5.36/g

15% off

40g x Pack of 1

₹221

₹261

₹5.53/g
product-image

Fresh Beetroot Tomato Vit-A Gel Face Pack

Dry Skin Care & Supple Youth Defence

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (164)

18% off

80g x Pack of 2

₹437

₹531

₹2.73/g

15% off

80g x Pack of 1

₹225

₹266

₹2.81/g
product-image

Bitter Milk B5 Ceramide Tikta Face Wash

Barrier Protect for Normal, Dry, Sensitive Skin

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (122)

15% off

100g x Pack of 1

₹269

₹317

₹2.69/g

18% off

100g x Pack of 2

₹522

₹634

₹2.61/g
product-image

Honey Sunflower Exfoliating Mura

For Dry & Sensitive Skin

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.8 (109)

19% off

25g x Pack of 3

₹271

₹336

₹3.61/g

18% off

25g x Pack of 2

₹184

₹224

₹3.68/g
product-image

Pure Cold Pressed Jojoba Oil

100% Natural & Mineral Free

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (78)

15% off

30ml

₹279

₹329

₹9.30/ml

15% off

50ml

₹450

₹531

₹9.00/ml