left arrowBack to All hair care Products

Shop products for

Hair Growth & Hair Colour

product-image

Hibiscus Amla DASABUTI Summer Hair Oil

Accelerated Hair Growth

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (508)

23% off

200ml

₹539

₹696

₹2.69/ml

18% off

100ml

₹322

₹394

₹3.22/ml
product-image

Fresh Hibiscus Hair Growth NutriMask

Five Oil Hibiscus Fuse

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.6 (2.1k)

20% off

40g x Pack of 3

₹356

₹444

₹2.97/g

15% off

40g x Pack of 2

₹250

₹295

₹3.13/g
product-image

Five Oil Hibiscus Repair Navdha Shampoo

Length, Strength & Repair | 63% Damage Repair in a Single Wash

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.6 (456)

15% off

250ml x Pack of 1

₹365

₹431

₹1.46/ml

15% off

650ml x Pack of 1

₹858

₹1012

₹1.32/ml
+1 variants
product-image

Fine Tooth Kacchi Neem Comb

For Frizz Control & Shine

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (317)

18% off

Pack of 2

₹386

₹470

15% off

Pack of 1

₹199

₹235

product-image

Castor Coconut Dasabuti Hair Oil

Length & Strength Restore

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.8 (150)

18% off

100ml

₹307

₹376

₹3.07/ml

23% off

200ml

₹506

₹655

₹2.53/ml
product-image

Hibiscus Damage Repair Nutri-Conditioner

Up to 63% Damage Repair | With Oleo-Protein Ferment

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.5 (202)

15% off

150 ml x Pack of 1

₹304

₹359

₹2.03/ml

18% off

150 ml x Pack of 2

₹590

₹718

₹1.97/ml
product-image

Ready to Apply Fresh Henna Paste

Pre-soaked in Black Tea & Herbs

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (8.1k)

15% off

220g x Pack of 2

₹357

₹421

₹0.81/g

20% off

220g x Pack of 4

₹681

₹848

₹0.77/g
product-image

HUFA Pigment Indigo Powder

For Rich & Fast Post-Henna Stain Colouring

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.8 (561)

15% off

Pack of 1 x 85g

₹293

₹346

₹3.45/g

20% off

Pack of 1 x 500g

₹1376

₹1729

₹2.75/g
+1 variants
product-image

Ready-to-Apply Fresh Henna Root Touch Up

Pre-soaked in Black Tea & Herbs

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.6 (188)

13% off

60g x Pack of 2

₹175

₹200

₹1.46/g

10% off

60g x Pack of 1

₹90

₹100

₹1.50/g
product-image

Aloe Hydration Lock Navdha Shampoo

72H Hydration Lock | For Oily Scalp, Dry Hair

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.6 (178)

15% off

250ml x Pack of 1

₹355

₹419

₹1.42/ml

18% off

250ml x Pack of 2

₹689

₹838

₹1.38/ml
product-image

Aloe Hydra Lock Nutri-Conditioner

Up to 72H Hydration Lock | With Oleo-Protein Ferment

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.6 (210)

15% off

150 ml x Pack of 1

₹294

₹347

₹1.96/ml

18% off

150 ml x Pack of 2

₹570

₹694

₹1.90/ml
product-image

Henna + Indigo + Stain Boost Oil

Combo for Hair Colouring

20% off

Combo Pack of 4

₹784

₹974