FLAT 50% OFF

on all orders above Rs.1499

Use Code

FESTIVE50

COPIED!

FLAT 45% OFF

on all orders above Rs.1199

Use Code

FESTIVE45

COPIED!

FLAT40% OFF

on all orders above Rs.799

Use Code

FESTIVE40

COPIED!

Your First Step into Fresh, Natural Care

Anti-Hairfall Kit

Active Rosemary Care

₹839

₹1119

25% off

Saved additional ₹280 compared to when bought individually

Anti-Dandruff Kit

Flake-free, Healthy Scalp

₹867

₹1156

25% off

Saved additional ₹289 compared to when bought individually

Breathe Life Into Your Beauty

Freshly made 100% natural skin & hair care.

product-image

Award Winner

Brightening Ubtan Tikta Face Wash

Brightening & Detan with Real Dals & Besan

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (528)

15% off

100g x Pack of 1

₹269

₹317

₹2.69/g

18% off

100g x Pack of 2

₹522

₹634

₹2.61/g
product-image

Award Winner

Fresh Hibiscus Hair Growth NutriMask

Five Oil Hibiscus Fuse

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.6 (2.1k)

20% off

40g x Pack of 3

₹356

₹444

₹2.97/g

15% off

40g x Pack of 2

₹250

₹295

₹3.13/g
product-image

FEATURED

Active Orange Kiwi Vit-C Gel Moisturiser

Brightening & Collagen Boost

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (632)

15% off

50g x Pack of 1

₹399

₹471

₹7.98/g

18% off

50g x Pack of 2

₹774

₹942

₹7.74/g
product-image

Moringa Vit-C Gel Tikta Face Wash

Brightening for All Skin Types

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.6 (150)

15% off

100g x Pack of 1

₹264

₹312

₹2.64/g

18% off

100g x Pack of 2

₹512

₹624

₹2.56/g
product-image

BEST SELLER

Fresh Chandan Nagakesar Radiance Lepa Face Pack

Prime Radiance & Inner Glow

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (440)

18% off

40g x Pack of 2

₹469

₹572

₹5.86/g

15% off

40g x Pack of 1

₹242

₹286

₹6.05/g
product-image

48HR Malai Moisturiser - 20-35Yrs - Hot Dry Weather

Tomato Rosehip Vit-BEC Youth Anchor

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (213)

15% off

50g

₹375

₹439

₹7.50/g

12% off

30g

₹322

₹364

₹10.73/g
product-image

New Launch

Anti-Dandruff Neem Beracyl™ Navdha Shampoo

Clinically Tested 99% Dandruff Kill | Advanced FlakeZero™ Technology

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (208)

15% off

250ml x Pack of 1

₹445

₹525

₹1.78/ml

15% off

650ml x Pack of 1

₹975

₹1151

₹1.50/ml
+1 variants
product-image

FEATURED

Pure Distilled Gulab Jal

For Toning & pH Balance

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (426)

19% off

100ml x Pack of 3

₹624

₹774

₹2.08/ml

15% off

100ml x Pack of 1

₹219

₹258

₹2.19/ml
product-image

Anti-HairFall Tri-Leaf Rosemary Navdha Shampoo

Absolute Hair Fall Control | 6X Resistance to Hair Breakage

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.6 (294)

15% off

250ml x Pack of 1

₹355

₹419

₹1.42/ml

15% off

650ml x Pack of 1

₹834

₹984

₹1.28/ml
+1 variants
product-image

Hair Fall & Tangle Control Nutri-Conditioner

Up to 6X resistance to Hair breakage & Tangles | With Oleo-Protein Ferment

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (330)

15% off

150 ml x Pack of 1

₹294

₹347

₹1.96/ml

18% off

150 ml x Pack of 2

₹570

₹694

₹1.90/ml
product-image

BEST SELLER

Ready to Apply Fresh Henna Paste

Pre-soaked in Black Tea & Herbs

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.7 (8.1k)

15% off

220g x Pack of 2

₹357

₹421

₹0.81/g

20% off

220g x Pack of 4

₹681

₹848

₹0.77/g
product-image

NEW LAUNCH

HUFA Pigment Indigo Powder

For Rich & Fast Post-Henna Stain Colouring

star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
4.8 (561)

15% off

Pack of 1 x 85g

₹293

₹346

₹3.45/g

20% off

Pack of 1 x 500g

₹1376

₹1729

₹2.75/g
+1 variants

Fresh Making in Ayurvedic Kitchen

Strengthen you Hair Cells

with Active Fresh Ayurveda

Soothing Care for Your Little One

Refreshing Cleansers

Non-drying, Soothing & Biome Protective

Sneak Peek from our Ayurvedic Kitchen

Made Fresh Daily

Grid Image
Grid Image
Grid Image
Grid Image

The Complete Henna Routine

Core 3-pieces

₹862

₹1149

25% off

Saved additional ₹287 compared to when bought individually

Men’s Face Essentials

Fresh Everyday Care

₹

₹

Saved additional ₹NaN compared to when bought individually

Everyday Body Care

Smooth, Supple Skin

₹725

₹965

25% off

Saved additional ₹240 compared to when bought individually

Explore our other Categories

We hope you'll like them

Follow us on Instagram

insta-postinsta-postinsta-postinsta-postinsta-postinsta-postinsta-postinsta-postinsta-post